Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Naše cena 549,00 Kč (21,96 EUR)
Lze objednat
Naše cena 12 999,00 Kč (519,96 EUR)
Lze objednat
Naše cena 1 509,00 Kč (60,36 EUR)
Lze objednat

14. 11. 2019

Péče o provázkové záclony

1. Jak prát provázkové záclony

Provázkové záclony Vesardi jsou vyrobené ze 100% polyesteru (100% PES), lze je opakovaně prát. Aby se provázky nezamotaly, je třeba na zácloně udělat na několika místech uzly a nejlépe ještě záclony vložit do pracího sáčku. Ten zajistí praní bez problémů. Prací sáčky pro záclony rovněž naleznete v naší nabídce.

2. Jak věšet provázkové záclony

Provázkové záclony snadno uchytíte pomocí tunýlku na klasickou záclonovou tyč nebo je jednoduše zavěsíte žabkami. Dokonalého efektu dosáhnete, pokud použijete pro stejnou plochu dvojnásobného množství materiálu. Záclona se totiž hezky nařasí.

 

3. Jak upravovat záclony Vesardi

Provázkové záclony je možné libovolně upravovat na požadovanou délku i šířku. Ideální je provázkovou záclonu Vesardi zkrátit pomocí nůžek až tehdy, když visí. V tomto případě se postarejte o to, aby byla horní část záclony na pevné ploše dobře zafixována. Pak pomocí pravítka nebo jiného plochého předmětu vytáhněte provázky do výšky, ve které chcete zkracovat, a nůžkami upravte na požadovanou délku.

Struktura vláken umožňuje šikmé či elipsovité zastřižení. Její velkou výhohodou je, že zastřižené konce provázků se nepářou. V případě úpravy do originálního tvaru je však lepší použít šablonu.

V dalším článku se můžete dozvědět, jak zařídit moderní byt.